jak nalepit tvrzené sklo

JAK SPOLEHLIVĚ OCHRÁNIT DISPLEJ PŘED ROZBITÍM?

Chráníme své mobilní telefony jak oko v hlavě. Před poškrábáním zadního krytu je chrání pevný obal, ale i přesto nás dovede rozčílit, když se nám podaří jej poškrábat. Přesto to nejcitlivější místo zůstává vždy bez ochrany – displej. Důsledkem hazardu s odkrytou dotykovou plochou (displejem) smartphonů je možné vidět všude kolem nás. Kdy naposled jste potkali někoho s pavučinou na displeji telefonu, nebo jste dokonce i vy sami majitelé nechtěné výzdoby tohoto typu?

Dlouhou dobu polepujeme naše smartphony levnými foliemi, které mají plochu chránit před poškrábáním, ve skutečnosti však činí telefon ošklivým, a i sebemenší otření o vnitřek kapsy zanechá nevzhledné mikroškrábance a bublinek po nedokonalé aplikaci se také ne a ne zbavit.
Takový ohebný kus plastu toho, pravda, kromě jakési obrany před škrábanci za cenu mírné nevzhlednosti, moc nezmůže. Rozhodně nebude nápomocen při hrozbě roztříštění displeje, když se dnešní šestipalcový smartphon či tablet, který lze sotva držet jednou rukou, vydá na misi vstříc asfaltu nebo docela obyčejné dlažbě v kuchyni.

Existuje ale něco lepšího než obyčejný foliový screen protector?

Ano něco takového existuje a říkáme tomu tempered glass screen protector, a jak již sám název napovídá, nejedná se o plast, nýbrž o tvrzené sklo.
Sklíčko je relativně ohebné, nikoliv však jako klasická folie. Skládá se ze dvou vrstev, ze samotného tvrzeného skla a z přilnavé folie, která umožní jednoduché přilepení na displej. Obyčejně se tloušťka skla pohybuje od 0,2 do 0,5 milimetrů, což je v porovnání s plastovou ochranou o výšce sotva 0,1 mm logicky znatelné. Rozhodně se však nemusíte obávat, že by sklíčko nějakým nepříjemným způsobem vystupovalo z displeje či ničilo celkový dojem z telefonu.

Vlastnosti a výhody

  • Při nasazování se nemusíte bát otravných vzduchových bublinek, které všichni tak nenávidíme. Aplikace je v porovnání s plastovou ochranou velmi jednoduchá. Jen se sklo přiloží a samo se „přicucne“ k telefonu. Pokud se vám pár drobounkých bublinek při instalaci objeví, nedělejte si z toho těžkou hlavou – zmizí do druhého dne, až se sklíčko lépe přichytí.
  • Díky speciálnímu povlaku se nebudete muset dívat na poleptanou obrazovku jen proto, že jste si po snězení balíčku chipsů neomyly ruce. Žádné otisky, žádné nečistoty, žádné drhnutí.
  • I přes svou trochu větší tloušťku máte z displeje stále stejný pocit jako bez ochrany. Žádné nepohodlné scrollování či manipulace a plastový feeling na konečcích prstů, jako je tomu u klasických folií.
  • Pokud telefon spadne displejem na zem, ať už je to jakýkoli povrch, sklo absorbuje náraz a díky své tvrdosti a flexibilitě spolehlivě uchrání displej telefonu. Opravdu. A pokud je náhodou náraz opravdu silný, sklo se samo roztříští na neostré části a lze jednoduše sloupnout. V podstatě nemůžete s gravitací prohrát. Pro porovnání dnešní klasické Gorilla Glass, které jsou dnes jako standard, mají tvrdost kolem hodnoty 3-4H (H = Hardness), oproti tomu tvrzené sklo nabízí hodnoty 8-9H, což je samozřejmě nesrovnatelně o hodně více.
  • Nejlepší ochrana proti škrábancům.
  • Cena jednoho takového skla se liší modelem telefonu. V zásadě je dobré při koupi dát na zkušenosti uživatelů s tím či oním.
  • Zakoupení ochranného tvrzeného skla rozhodně doporučuji. Je lepší investovat několik stovek a předejít tak výdajům tří tisíc korun za výměnu dotykové plochy nebo dokonce celého displeje.

Máme pro vás podrobný návod jak si ochranné sklo na mobilní telefon nalepit sami.

Jak úspěšně nalepit tvrzené sklo

1. krok lepení skla 2. krok lepení skla 3. krok lepení skla
Odlepte z displeje použitou folii a patřičně vyčistěte displej od nečistot Strhněte značku a ochrannou folii s označením 1 v kolečku Položte tvrzené sklo lepící stranou na displej telefonu
4. krok lepení skla 5. krok lepení skla 6. krok lepení skla
Vytlačte pod tvrzeným sklem vzduchové bubliny do okraje rámečku Po aplikaci odlepte ochrannou folii s označením 2 v kolečku (tvrzené sklo nesmí být odlepeno) Vyčistěte tvrzené sklo a dbejte na jeho používání